Znajdź mnie - Gra familijna z wydawnictwa Zielona Sowa to rozrywka dla wszystkich tych, którzy lubią szukać różnic na pozornie identycznych obrazkach. Gra ma zadanie rozwijać m.in zmysł spostrzegawczości, kreatywnego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji

Znajdź mnie – Gra familijna z wydawnictwa Zielona Sowa to rozrywka dla wszystkich tych, którzy lubią szukać różnic na pozornie identycznych obrazkach. Gra ma zadanie rozwijać m.in zmysł spostrzegawczości, kreatywnego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji.

Grę przewidziano dla maksymalnie pięciu graczy w wieku od 4 lat, a czas jednej rozgrywki mieści się w przedziale 10-20 minut, co wydaje się optymalnym rozwiązaniem zwłaszcza dla najmłodszych uczestników.

Zawartość pudełka

  • instrukcja
  • 1 karta główna
  • 16 dwustronnych plansz z rysunkami
  • 55 żetonów ze zwierzętami

Fabuła

Fabuła gry toczy się na sawannie, pośród wszelkiej maści zwierząt, poczynając od hodowlanej świnki, a na dzikim lwie kończąc. Gęsto rozmieszczone zwierzaki na planszy głównej mają utrudnić poszukiwanie różnic, których znalezienie jest głównym celem gry. Pomysłodawcy zaprojektowali rozgrywkę tak, aby posiadała ona dwa poziomy trudności, co niewątpliwie podnosi atrakcyjność zabawy. Dodatkowo, aby gra była jeszcze ciekawsza można ją poprowadzić aż w trzech wariantach.

Zasady gry

Głównym celem zmagań jest zdobycie większej ilości punktów od pozostałych graczy. Odbywa się to poprzez odnajdywanie różnic między obrazkami. Za każdą znalezioną różnicę szybciej niż pozostali, gracz inkasuje na swoje konto jeden punkt. W przypadku prowadzenia rozgrywki na poziomie trudności podstawowym, wystarczy odnaleźć tylko jedną różnicę. Jeśli natomiast gracze zdecydują się na rozegranie partii na wyższym poziomie trudności, wtedy, aby zdobyć punkt, trzeba odnaleźć już nie jedną, a dwie różnice.

Warianty gry

Wariant numer jeden jest to najprostsza forma rozgrywki, w której każdy z graczy szuka różnic między planszą główną, a planszami, które otrzymał w wyniku rozdania. Wariant ten jak każdy pozostały można rozgrywać na dwóch poziomach trudności, wedle uznania uczestników gry. W przypadku łatwego poziomo trudności,punkty zdobywa się po odnalezieniu jednej różnicy między obrazkiem swoim, a planszą główną. Przy poziomie bardziej zaawansowanym, punkty przyznawane są po odnalezieniu dwóch różnic.

Wariant numer dwa to forma rozgrywki nastawiona na szybkość i rywalizację. Tutaj gracze poszukują różnic w tym samym czasie, na wszystkich dostępnych planszach w stosunku do planszy głównej. Punkty przyznaje się za znalezienie jednej różnicy w przypadku poziomu łatwego i dwóch różnicy, gdy gramy w poziom bardziej zaawansowany. Emocje w tej rozgrywce podkręca zasada, że po zdobyciu punktu przez któregoś z graczy, runda się nie kończy, a trwa dalej, aż wyczerpią się karty z obrazkami.

Wariant ostatni przewidziany jest dla więcej niż jednego gracza, a rozgrywka polega na szukaniu różnic między planszami graczy, które otrzymali w wyniku rozdania. W przypadku poziomu łatwego do zdobycia punktu wymagane jest odnalezienie dwóch różnic między kartą swoją ,a kartą przeciwnika. Gdy będziemy chcieli zmierzyć się na wyższym poziomie trudności, to aby zdobyć punkt trzeba tych różnic znaleźć aż cztery.

Znajdź mnie to bardzo prosta, a przy tym wciągająca gra, która zapewni całej rodzinie wiele miłych i co najważniejsze wspólnie spędzonych chwil.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com