Gra Dobble to świetna gra, która rozwija zwinność i szybkość myślenia Gra Dobble to świetna gra, która rozwija zwinność i szybkość myślenia (więcej: https://www.taniaksiazka.pl/gra-dobble-rebel-p-319598.html). Jest idealna na wieczory z przyjaciółmi i z rodziną. Można w nią grać już w dwie osoby, co czyni ją jeszcze chętniej wybieraną. W dodatku nieskomplikowane zasady gry i jej rozmiar wpływają pozytywnie na jej atrakcyjność. W dobble może zagrać każdy, dlatego nadaje się dla dzieci, ale również dorośli będą się z nią świetnie bawić.

Zasady gry

Gra składa się z kart w kształcie koła, na których umieszczone są różne, małe obrazki. Są to proste ilustracje np. koniczyny, psa, ołówka, słońca, drzewa, klowna itd. Każda karta z drugą kartą ma tylko jeden wspólny element. Gra polega na znajdowaniu wspólnego elementu szybciej od przeciwnika. Można grać w nią na różne sposoby. Jeden z nich polega na tym, że każdy uczestnik dostaje taką samą ilość kart. Następnie wszyscy wykładają jednocześnie jedną kartę przed siebie. Należy jak najszybciej pozbyć się swojej karty znajdując element wspólny z kartą przeciwnika. Jeśli znajdziemy taki element, najpierw mówimy jego nazwę, a następnie kładziemy naszą kartę na kartę przeciwnika. Tym samym przeciwnik musi znaleźć wspólny element naszej karty z kartą kolejnej osoby. Taki rodzaj rozgrywki jest najlepszy, gdy grają więcej niż trzy osoby.

Dla kogo

Gra jest przystosowana tak naprawdę dla wszystkich grup wiekowych. Dzieci dzięki niej uczą się szybkiego myślenia i wyrabiają w sobie spostrzegawczość. Dla dorosłych jest ona świetną zabawą. Jej sporym plusem jest wielkość opakowania, ponieważ można ją ze sobą zabrać nawet w podróż, a zmieści się idealnie. Jest świetnym wyborem dla osób, które nie przepadają za skomplikowanymi zasadami gry. Można szybko nauczyć się w nią grać, już po pierwszej rundzie, każdy wie na czym właściwie ona polega. Dzięki temu jest dobra także dla dzieci, nie wymaga szczególnych umiejętności. Istnieją różne wersje gry, które różnią się głownie ilustracjami. Ciekawym rozwiązaniem jest wersja Dobble, która zawiera wodoodporne karty. Dzięki temu można je bez obaw zabrać na basen lub na plażę. Została też stworzona specjalna wersja dla dzieci, która zawiera mniej skomplikowane obrazki, dzięki czemu dzieci się szybko nie zniechęcą.

Dobble bardzo wciąga, jeśli zaczniemy rozgrywkę, to najprawdopodobniej będziemy grać godzinami. W dodatku rozgrywka zawsze wywołuje u graczy wiele śmiechu. Jest to jednak z najprzyjemniejszych gier na rynku. Jest wciągająca, ciekawa i pobudza ducha rywalizacji. Rozgrywki są dosyć krótkie, ale za to bardzo liczne, ponieważ ciężko się od nich oderwać. Duch rywalizacji jest przy nich zawsze obecny, a wszyscy uczestnicy świetnie się bawią.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com