Dobble pochodzi z Francji. Jest grą wymyśloną wymyśloną przez Denisa Blanchot, Guillaume Gille - Naves i Igora Polouchine

Dobble pochodzi z Francji. Jest grą wymyśloną wymyśloną przez Denisa Blanchot, Guillaume Gille – Naves i Igora Polouchine. Pierwsza edycja powstała w 2009 roku w wydawnictwie Rebel. Dobble  jest grą towarzyską dla całej rodziny, która umili każdą wspólną chwilę. Świetnie się sprawdza także podczas spotkań z przyjaciółmi. Dobble to gra dla małych i dużych. Rozwija spostrzegawczość, koncentrację i refleks oraz dostarcza wiele zabawy i śmiechu. Gra Dobble poza wersją podstawową, występuje w wielu wariantach. Jednym z nich są postaci z bajek i filmów (Star Wars, Harry Potter, Smerfy) czasem daje to przewagę młodszym uczestnikom, którzy znają imiona postaci z bajek i mogą wygrać z dorosłymi. Dobble tematyczne (znaki drogowe, owoce, liczby, figury geometryczne) może być pomocne przy nauce dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Gra ta pomaga także w rozwijaniu ich wiedzy w różnych dziecinach i obszarach zainteresowań. Istnieje także wersja uproszczona dla najmłodszych graczy z mniejszą ilością symboli, co ułatwi najmłodszym uczestnikom odnajdywanie ich na kartach. Gra jest wykonana z dobrej jakości papieru, co zapobiega jej szybkiemu zniszczeniu i zużyciu. Na rynku pojawiło się także Dobble w wersji wodoodpornej, co świetnie sprawdzi się na plaży lub nawet podczas kąpieli w wannie.  Zaletą gry jest także praktyczne opakowanie czyli metalowe, nieduże pudełko, które łatwo zabrać w podróż. W 2011 roku powstała także gra Dobble na telefon w aplikacji Android, gdzie rozgrywka odbywa się na ekranie telefonu lub tableta. W grudniu 2012 roku powstała także wersja na iPada. Największą popularnością mimo to cieszy się tradycyjna papierowa wersja tej gry towarzyskiej. Dobble jest w przystępnej cenie jednak różnej w zależności od sklepu . Gra świetnie nadaje się na prezent dla małych jak i dużych.

Zasady gry

Na kartach w wersji podstawowej umieszczone są symbole postaci, roślin i przedmiotów. Każda karta jest inna i łączy się z innymi tylko jednym symbolem. Zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie symbolu na swojej karcie i na karcie ze stosu oraz powiedzenie jego nazwy, przed innymi graczami. Kształt i kolor symboli jest taki sam jednak utrudnieniem jest fakt, że ich wielkość i położenie na karcie nie jest zawsze są takie same. Gra Dobble ma kilka wariantów, co pozwala na dopasowanie gry do wieku lub umiejętności uczestników i sprawia, że Dobble nigdy się nie nudzi.

  • wiek: 6+
  • liczba: graczy 2-8
  • czas jednej rundy: 5-10 minut (w zależności od ilości graczy)

Zawartość pudełka:

  • 55 okrągłych kart,
  • instrukcja.
People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com